banner27
17 Kasım 2018 Cumartesi

Sason'un İlkçağ Tarihi

Ziyaretçi Defteri

 • İskender YILDIZ iskenderyildiz46@gmail.com | Isparta 3 yıl önce eklendi

  Merhaba. Kahramanmaraş Göksun Keklikoluk Köyü'ndenim. Isparta'da maarif müfettişi (eğitim denetmeni) olarak görev yapıyorum. Türkiye gibi güzel bir ülkede yaşıyoruz. Tarih, doğa, kültür zengini bir ülkedeyiz. Ama kaçımız bunun farkındayız ? Kan, kin, öfke olmasın. 2016 hepimize, Göksun Keklikoluk Köyü'ne, İmranlı Doğançal (Yazıkoy) Köyü'ne mutluluk, barış, huzur, sağlık ve huzur getirsin. Isparta'dan iyi günler ve selamlar.

  • fikret avcı sasonluyum@gmail.com | sason 5 yıl önce eklendi

   Sason'u her yönüyle tanıtan güzel bir site yapmışsınız. Ellerinize sağlık.

   • Faisal Alzamil Zamix@sahara.com.sa | Saudi Arabia ,Alkhobar 5 yıl önce eklendi

    I am an archeologist of the Middle East history.I wish this was in English ,but its O.K. ,I have been visiting a lot of places.This is one of the places in Turkey that I did not visit yet...I will visit it soon. along with Cappadocia which I have visited before.

    • Misyon 77arzawa1977@hotmail.com 5 yıl önce eklendi

     Tüm Sasonluların tarihi ve kültürel değerlerini araştırıp gelecek nesillere aktaracak böyle bir platformun gerekliliğine kanaat getirdik.Bu nedenle Sasun'un tüm değerlerini bir araya getirecek bu siteyi kurduk. www.sasun.org, bir haber sitesi , beli bir düşünce veya grubun sitesi olmaktan ziyade her kesimin, her rengin temsil edilebileceği bir paylaşım portalı olacaktır. Site yönetimi olarak bizler de bunun için uğraşmaya gayret edeceğiz.

     Sason halklarından Kürtlerin, Ermenilerin ve Arapların bu coğrafyadaki tarihlerini, gelenek ve göreneklerini, kültürlerini, aşiret yapılarını, Sasun’un doğasını ve coğrafyasını, Sasun’un köylerini, Sasun halklarının ortak değerlerini sitemizde paylaşmaya çalışacağız. Sitede paylaşımlarımız artıkça, sitenin içerik olarak daha da zenginleşeceğine inanıyoruz. Bu nedenle yayınlanan haber, makale ve diğer bölümlerle ilgili her türlü öneri ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

     Bugüne kadar Sason ile ilgili belli başlı araştırmalar belki yapılmıştır. Fakat bu araştırmalar bir şekilde tek çatı altında toplanamamıştır. Bizim amaçlarımızdan biri de bugüne kadar yapılmış araştırmaları veya ulaştığımız kaynakları sitede yayınlayarak, Sason hakkında araştırma yapacak meraklılara bir alt yapı hazırlamaktır. Çünkü biz araştırma yaparken Sason ile ilgili kaynaklara ulaşmada sıkıntı yaşadık. Sason ile ilgili elinizdeki her türlü belge, bilgi vs. bizimle paylaşırsanız seviniriz. Sizlerden gelecek doküman ve bilgilerle şu ana kadar Sason hakkında bir araya getirilmemiş doküman ve bilgileri bir araya getirme imkanı olacak. Unutmayalım ki; bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır.

     • sasun.org 77arzawa1977@hotmail.com 5 yıl önce eklendi

      Sitede sadece ermeniler ile ilgili araştırmalar yayınlanmıyor. Eğer bütün detaylara bakarsanız diğer halklara ait haberleri de veya araştırmaları da bulabilirsiniz. Kürtler, Araplar ve Ermeniler Sason coğrafyasında birlikte yaşamış ve kültür etkileşiminde bulunan halklar... Kürtler ve Araplar ile ilgili araştırmaları başka bir yerde bu detayları bulamazsınız. Bleki ermeniler ile ilgili araştırma yazıları ön plana çıkmış olabilir. Bunun nedeni de zaman ve azılı kaynak sıkıntısından ileri gelmektedir.

      • Dewran dewrancan@hotmail.com | Batman 5 yıl önce eklendi

       Neden sürekli Ermenilerle ilgili haber ve araştırma yayınlıyorsunuz ?

       • Behcet Çiftçi 77behcet@gmail.com | Batman 6 yıl önce eklendi

        ZİYARETÇİ DEFTERİNE GÖRÜŞ VE MESAJLARINIZI YAZABİLİRSİNİZ...

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sason'un en önemli kültür varlığı hangisi?

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
KİM KİMDİR? Tümü
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV